Завантажити ще

Російська армія накопичує сили на сході України та робить «потужний ривок» на Часів Яр, – речник ОСУВ «Хортиця»

Російська армія накопичує сили на сході України та робить «потужний ривок» на Часів Яр, – речник ОСУВ «Хортиця»
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Війська РФ накопичують свої сили на сході України. Наразі відбувається один із «потужних ривків» ворожої армії  на Часів Яр у Донецькій області. Про це в ефірі Радіо Свобода  заявив начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш.

Він наголосив, що російські війська розглядають цей населений пункт як ключовий для продовження наступу на Костянтинівку і Краматорсько-Слов’янську агломерацію.

- Доступ до Часового Яру відкриє ворогу дорогу для продовження їхніх наступальних дій, плацдарм для наступу на Костянтинівку. І звичайно, що основна ціль в Донецькій області – це Краматорсько-Слов’янська агломерація. Тому ворог не шкодує своїх зусиль, намагається скористатися моментом – доволі довгий час використовує тактику «бігти туди, куди ллється», шукає слабкі місця. І при найменшій нагоді десь прорвати оборону посилює свої угруповання і вдається до штурмових дій, – зазначив Ілля Євлаш.

Він додав, що поблизу Часового Яру зведено декілька кіл оборони, є мінні поля, як протитанкові, так і протипіхотні. Крім того, зроблені насипи і протитанкові вали для перешкоджання просуванню важкої техніки російської армії.

- До оборони Часового Яру готувалися давно, ще коли противник зміг захопити Бахмут. Звичайно, було зрозуміло, що необхідно обладнувати додаткові рубежі оборони, більш вигідні. Оскільки найбільший наступний населений пункт на цьому напрямку був Часів Яр, – пояснив Євлаш.

Євлаш додав, що основні атаки здійснюють із мінометів, також збільшують застосування авіації. Протягом минулої доби на Бахмутському напрямку ворог 6 разів використовував свою авіацію, також завдав 52 удари дронами-камікадзе, 659 разів обстріляв українські позиції. Відбулися 4 бої, в ході яких  було знищено не менш як 100 окупантів.