15 липня
Завантажити ще

Нардепу Шуфричу повідомили про нову підозру - фінансував Росгвардію в Криму

Нардепу Шуфричу повідомили про нову підозру - фінансував Росгвардію в Криму
Фото: t.me/c/1243226795/260691

Правоохоронці зібрали нові докази антиукраїнської діяльності народного депутата Нестора Шуфрича, який уже підозрюється у державній зраді. За даними слідства, він налагодив схему фінансування російських окупаційних угруповань у тимчасово захопленому Криму. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

- Зокрема, Шуфрич платив Росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості на території Криму. Лише за три місяці 2016 року підконтрольна йому компанія сплатила окупантам за ці послуги понад пів мільйона російських рублів. Мова йде про недобудований профілакторій загальною площею понад 4,5 тис. квадратних метрів, розташований біля моря у селищі Сімеїз. Земельна ділянка площею понад 1,5 га входить до рекреаційної зони та межує із «дачею Медведчука». Ця нерухомість була придбана у підприємств, бенефіціарним власником яких була Оксана Марченко. Відповідну угоду підписала компанія, де виконавчим директором є особистий юрист Шуфрича, - йдеться у повідомленні.

Згодом фігуранти підписали договір із Росгвардією на «охорону» об’єкта. Щомісяця на рахунки окупантів перераховували сотні тисяч рублів. Крім того, підконтрольна Шуфричу компанія регулярно фінансувала бюджет РФ, сплачуючи податки та збори.

Нестору Шуфричу та його юристу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України). Триває розслідування.