Завантажити ще

У Чилі вирують масштабні лісові пожежі, щонайменше 50 людей загинули

У Чилі вирують масштабні лісові пожежі, щонайменше 50 людей загинули
Фото: RODRIGO GARRIDO/REUTERS

Кількість загиблих унаслідок бурхливих лісових пожеж, які вирують у центральній частині Чилі, сягнула 51 людини, та, ймовірно, зростатиме. Про це повідомляє Reuters із посиланням на представників місцевої влади.

Найбільше постраждали райони навколо прибережного туристичного міста Вінья-дель-Мар у провінції Вальпараїсо. Рятувальникам насилу вдається дістатися до всіх постраждалих локацій. Пожежники намагаються загасити пожежі за допомогою гелікоптерів. Загалом задіяли 1 400 пожежників. Щоб полегшити тиск на службу охорони здоровʼя, на роботу в госпіталі візьмуть студентів-медиків, які закінчують навчання.

У деяких містах ввели комендантську годину. Це має допомогти звільнити дороги, щоб машинам швидкої допомоги легше було дістатися до постраждалих районів.

Як вказали в МВС, Чилі зіткнулася з наймасштабнішою катастрофою із часів землетрусу 2010 року, який забрав життя приблизно 500 людей. Президент Чилі Габріель Борич у телезверненні назвав ситуацію в країні "дуже складною".

Лісові пожежі влітку в Чилі не рідкість. Торік під час рекордної спеки загинуло 27 осіб і постраждало понад 400 тис. га територій. Із 2 до 3 лютого 2024 року площа, охоплена лісовими пожежами, зросла до 43 тис. га. У МВС Чилі побоюються, що деякі з наявних пожеж вирують у безпосередній наближеності від міських районів, "що може призвести до серйозних наслідків для людей, будинків і об'єктів".

Новини по темі: Пожежі Чилі