Завантажити ще

Митники не дали вивезти із країни цінні предмети археології

Митники не дали вивезти із країни цінні предмети археології
Фото: facebook.com/UkraineCustoms

Державна митна служба України у суботу, 3 лютого, завадила вивезенню із країни 124 предметів археології. Серед цінних артефактів - елементи кінської збруї, прикраси, предмети побутового призначення. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- До зони митного контролю пункту пропуску "Порубне-Сірет" (Чернівецька обл.) прибув автомобіль під керуванням громадянина України, який прямував з України до Румунії у приватних справах. Для проходження митного контролю чоловік вибрав смугу руху "зелений коридор", чим засвідчив, що не переміщує товарів, обов'язкових до декларування, - наголосили митники. - Але під час проведення митного контролю було виявлено предмети археології – елементи кінської збруї, елементи прикрас, хрести, предмети побутового призначення, елементи візантійського скла.

Як зазначили у митній службі, такі предмети підпадають під дію Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей". Вони заборонені вивозити межі нашої країни. А тому на громадянина було складено протокол про порушення митних правил. 124 предмети археології вилучили.