20 червня
Завантажити ще

ДБР завершило досудове розслідування стосовно ексзаступника міністра оборони та його спільників

ДБР завершило досудове розслідування стосовно ексзаступника міністра оборони та його спільників
Фото: t.me/SBUkr

Завершено досудове розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міноборони України, які закупали неякісну амуніцію для військових. Як повідомили в пресслужбі Державного бюро розслідувань (ДБР), дії зловмисників загрожували життю та здоров’ю наших захисників й завдали багатомільйонних збитків державі.

Ексзаступник міністра оборони  Вячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, т.в.о. начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, т.в.о. начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони України підозрюються у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд гривень, та у розтраті понад 222 млн грн.

Слідчі наголошують, що ексзаступник міністра оборони лобіював укладення договорів про постачання речового майна для військових: бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних сил України за завищеними цінами та низької якості на загальну суму понад 1,4 млрд грн. Всі договори укладалися за умови повної передплати.

У другому епізоді підозрювані замовили за кордоном засоби індивідуального захисту неналежної якості. При цьому була здійснена стовідсоткова передоплата та порушена визначена інструкцією Міністерства процедура здійснення контролю за якістю товару. У результаті ЗСУ отримали неякісні бронежилети, які не можна використовувати у бою без загрози життю.

- Це призвело не лише до втрати 222 мільйонів гривень бюджетних коштів, а й до підриву обороноздатності країни, загрози життю та здоров’ю особового складу ЗСУ. Колишнім посадовцям було повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, розтраті майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинених за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, - зазначили в ДБР. 

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи вона буде передана до суду.

  • У серпні 2023 року «Дзеркало тижня» опублікувало розслідування про те, що турецька компанія "Vector avia” продала літні куртки для ЗСУ під виглядом зимових. 25 серпня про аналогічну схему розповіла "Українська правда". На засіданні антикорупційного комітету при Верховній Раді розповіли, що фірма-постачальник, імовірно, була створена спеціально під цю поставку.  
  • У жовтні 2023 року ексзаступник міністра оборони отримав підозру в розтраті понад 250 млн грн на закупці неякісних бронежилетів для ЗСУ. 
Новини по темі: розтрата Міноборони ДБР