20 червня
Завантажити ще

В Алабамі вперше в історії США ув’язненого стратили за допомогою чистого азоту

В Алабамі вперше в історії США ув’язненого стратили за допомогою чистого азоту
Фото: zib.com.ua

В перше в історії США у штаті Алабама засудженого стратили за допомогою газоподібного азоту. Про це повідомив Reuters. Зазначається, що штат просуває цей метод як простішу альтернативу смертельним ін'єкціям.

Штат назвав свій новий протокол «найбільш безболісним і гуманним методом страти, відомим людству». Експерти ООН з прав людини та адвокати засудженого намагалися запобігти цьому, кажучи, що цей метод є ризикованим, експериментальним і може призвести до тяжкої смерті або завдати несмертельних травм.

Страта почалася о 19:53 (01:53 за Гринвічем у п’ятницю), а   оголошений мертвим Сміт був о 20:25 (02:25 за Гринвічем), повідомили представники в’язниці. Журналісти, які були присутні під час страти, зазначають, що здавалося, ніби Сміт залишався у свідомості протягом кількох хвилин після активації азоту. Потім він почав тремтіти і звиватися на каталці протягом приблизно двох хвилин, а потім можна було побачити глибоке дихання протягом декількох хвилин, перш ніж його дихання сповільнилося і стало непомітним.

Представники штату Алабама заявили в судових документах, що вони очікували, що Сміт втратить свідомість менш ніж за хвилину і незабаром помре. Але схоже, що Сміт затримував дихання настільки довго, наскільки міг.

Кеннет Сміт вже пережив одну спробу страти. У листопаді 2022 року скасували його страту за допомогою смертельної ін'єкції після того, як годинами намагалися вставити голку для внутрішньовенного введення, однак не знайшли вени.

Страта з використанням азоту виглядає таким чином: засудженому розміщують на носі та роті респіраторну маску, аби замість повітря він дихав азотом. Як наслідок, засуджений помре від нестачі кисню. Такий метод страти дозволений у трьох штатах - Алабамі, Міссісіпі та Оклахомі. Водночас до цього він жодного разу не застосовувався.

58-річний Кеннет Сміт є одним із двох засуджених чоловіків у справі щодо замовного вбивства дружини проповідника у 1988 році. За даними прокурорів, Сміт та інший обвинувачений отримали по $100 за вбивство Елізабет Сеннет, яку «замовив» її чоловік. Останній хотів отримати страхові виплати за смерть дружини, щоб розплатитись з боргами. Жінці завдали вісім ножових поранень у груди та два - у шию. ЇЇ чоловік - Чарльз Сеннет, який був пастором Вестсайдської церкви Христа, після завершення розслідування скоїв самогубство.