26 травня
Завантажити ще

У Румунії фермери заблокували проїзд вантажівок через пункт пропуску "Сірет"

У Румунії фермери заблокували проїзд вантажівок через пункт пропуску
Фото: https://t.me/nexta_live

Увечері суботи, 13 січня, рух вантажівок через румунський пункт пропуску "Сірет", що навпроти українського "Порубне", було заблоковано. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

- На території Румунії фермери блокують рух вантажівок через пункт пропуску "Сірет". Причини та орієнтовна тривалість блокування невідомі. Ускладнення руху може бути в обох напрямках, – повідомили прикордонники.

За даними ДПСУ, наразі значної черги з вантажних транспортних засобів у напрямку України не зазначається. На виїзд з України до Є-черги зареєстровано 825 автомобілів. Пропуск легкових автомобілів, пасажирських автобусів та пішоходів здійснюється у звичайному режимі, додали прикордонники.

  • На кордоні України та Польщі на суботу, 13 січня, у черзі стоять понад дві тисячі вантажівок. При цьому на інших ділянках кордону простоюють ще близько тисячі фур, повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
  • Частина країн ЄС навесні 2023 року запровадила заборону на імпорт українського зерна через те, що він сильно впливав на ціни на внутрішніх ринках держав. При цьому пізніше рішення запровадили на рівні Єврокомісії для Польщі, Словаччини, Угорщини, Болгарії та Румунії. Воно діяло до 15 вересня, після цього, як очікувалося, що заборону імпорту скасують. Але Польща, Угорщина та Словаччина вирішили продовжити такі заходи в односторонньому порядку.