20 травня
Завантажити ще

На Прикарпатті виявили гепатит А

На Прикарпатті виявили гепатит А
Фото: pixabay.com

У селі Вістова виявлено антиген гепатиту А у воді колодязя у дворі жінки, яка нещодавно захворіла на цей вірус. Про це повідомила Калуська міська рада.

- Другого січня цього року фахівці взяли на дослідження колодязну воду з домогосподарства хворої у селі Вістова. В результаті виявлено антиген вірусного гепатиту, - йдеться у повідомленні.

Під час епідрозслідування 10 та 30 листопада 2023 року фахівці направили зразки води з місцевого водопроводу КП "Калуська енергетична компанія" у Вістовій до вірусологічної лабораторії. В результаті аналізу антигену вірусу гепатиту А у цих пробах не було виявлено.

Незважаючи на наявність води від місцевого сільського водопроводу, мешканці села, судячи з опитування, іноді використовують воду з власного колодязя та відвідують дворовий туалет. Це може становити ризик забруднення водоносного горизонту, включаючи можливу наявність вірусу гепатиту А.

Минулого року випадки захворювання на гепатит А фіксувалися у шести областях. Зокрема, у Тернопільській, Волинській, Вінницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Закарпатській.