Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
2 травня
Завантажити ще

Митники завадили незаконному вивезенню з України до США старовинних сокир

Митники завадили незаконному вивезенню з України до США старовинних сокир
Фото: facebook.com/KYIVcustomsUA

Митники запобігли спробі вивезення з країни старовинних сокир козацького часу та доби Київської Русі. Про це повідомила Державна митна служба України.

- У трьох посилках були виявлені сокири без держаків, які були відправлені з Дніпропетровської області до США. Сокири були задекларовані як декоративні, - йдеться у повідомленні.

Сумніваючись у достовірності такого декларування, митники направили предмети на експертизу до Національного військово-історичного музею для встановлення належності їх до культурної цінності.

Експерти визначили, що три предмети, виявлені митниками, є справжніми старовинними сокирами, виготовленими з кричного заліза, і, більше того - мають археологічне походження.

Артефакти були виготовлені методом ручного кування ковальського зварювання, такі технології використовувалися в доіндустріальному періоді. У сокир, як і раніше, гострі леза, що зберігають початкову форму. Також були виявлені сліди реставрації.

Найбільша з виявлених сокир - довжиною 20,5 сантиметра - належала до епохи козацтва, її тоді називали "горбач". На одному боці леза - тавро майстра. Сокира датується XVI - початком XVII століття, її застосовували лісоруби та теслярі.

Дві менші сокири були визначені як робочі теслярські сокири часів Київської Русі (Х-ХІІІ століття). Виходячи з конструкції цих сокир (подовжений вирізний обух і відтягнуте донизу лезо), ймовірно, їх також могли використовувати як бойову зброю.

Митники нагадали, що для вивезення культурних цінностей за кордон потрібен відповідний дозвіл Мінкультури, а такого дозволу відправник старовинних артефактів не мав.

20 грудня митники запобігли незаконній спробі вивезення з України ексклюзивної скам'янілості юрського періоду.

Фото
Фото
05 Сiчня15:19