22 червня
Завантажити ще

ЗСУ знищили у Криму великий десантний корабель РФ "Новочеркаськ"

ЗСУ знищили у Криму великий десантний корабель РФ
Фото: https://t.me/astrapress/44675

У ніч на 26 грудня в тимчасово окупованому місті Феодосія пролунали потужні вибухи. Сили оборони ЗСУ знищили великий десантний корабель ВМФ РФ «Новочеркаськ». Про це в своєму телеграм-каналі написав командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

- А флоту на Росії стає все менше! Цього разу услід за флагманом ЧФ РФ – крейсером «Москва», прямує великий десантний корабель «Новочеркаськ». Дякую пілотам  Повітряних Сил та усім причетним за філігранну роботу! Одягайте штани і «по-домашнєму уєзжайтє» з нашого Криму, поки ще не пізно! – зазначив Олещук.

Місцеві телеграм-канали повідомили, що  нещодавно цей корабель привіз з Ірану "шахеди". За їх даними, вибухи стались у районі порту Феодосії близько 03:30. 

Великий десантний корабель "Новочеркаськ" призначений для висадки морського десанту на необладнане узбережжя та перекидання морем військ та вантажів. Міг транспортувати різні види бронетехніки, включно з танками. Після крейсера "Москва" він є найбільшим кораблем, який втратили росіяни.

У Силах оборони півдня наголосили, що «Новочеркаськ» був кораблем проєкту 775, який будувала для СРСР соціалістична Польща з 1975 по 1991 рік з урахуванням можливості проведення операцій в океані. Такий же точно український корабель «Костянтин Ольшанський» російські війська захопили в Криму в 2014 році.

Перша спроба атакувати ВДК «Новочеркаськ» була 24 березня 2022 року в порту окупованого Бердянська. 

Феодосія розташована на південному сході Криму. Саме туди ворог перебазовував частину своїх кораблів після серії успішних ударів ЗСУ по Севастополю.