Завантажити ще

Росіяни зменшили кількість ударів авіабомбами після збиття трьох Су-34

Росіяни зменшили кількість ударів авіабомбами після збиття трьох Су-34
Фото: t.me/svidok_telegram

Російські війська скорочують авіаційну активність та використання авіаційних бомб після того, як Сили оборони збили кілька російських винищувачів Су-34 на півдні України. Про це свідчить звіт Інституту вивчення війни (ISW).

- Російські сили скорочують активність авіації та використання плануючих бомб в Україні після того, як українські війська збили три російські Су-34 на півдні України в період з 21 по 22 грудня. Офіційний представник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що російські сили скоротили використання плануючих бомб та авіаудари на півдні України.... Також російські сили обмежують використання пілотованої авіації поблизу окупованого Криму, особливо у північно-західному регіоні Чорного моря, - зазначили аналітики.

У звіті наголошується, що подальше зменшення кількості ударів російських планерних бомб у Херсонській області може дозволити українським силам більш вільно діяти у ближніх тилових районах на західному березі Дніпра, а також зайняти безпечнішу позицію на лівому березі, з якої вони могли б здійснювати майбутні операції, якщо таке рішення буде ухвалено військовим командуванням.

- Російські війська застосовують удари планерними бомбами, щоб російські літаки могли залишатися на відстані 50-70 кілометрів за лінією бойових дій, а зменшення використання російських планерних бомб свідчить про те, що російські війська стурбовані можливостями української протиповітряної оборони після недавніх втрат, - йдеться у звіті ISW.

У п'ятницю, 22 грудня, українські військові збили три російські літаки Су-34 на південному напрямку. У такий спосіб захисники відповіли агресору на нічну атаку дронів напередодні. А у неділю, 24 грудня, українські сили протиповітряної оборони збили ще один російський бомбардувальник Су-34 на Маріупольському напрямі. Юрій Ігнат зазначив, що Су-34 давно не потрапляли у статистику втрат Росії. За його словами, це один із найновіших літаків на озброєнні російської армії, - його вартість досягає 50 млн доларів.