23 травня
Завантажити ще

Масове отруєння у Полтаві: у студентській їдальні виявили кишкову паличку

Масове отруєння у Полтаві: у студентській їдальні виявили кишкову паличку
Фото: vechirniy.kyiv.ua

Після масових отруєнь студентів у Полтаві профільні служби перевірили їдальню, де вони могли харчуватися. Там виявили численні порушення, зокрема кишкову паличку в стравах. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби Полтавщини.

- У ході слідчих дій у рамках кримінального провадження, до якого було також залучено фахівців Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області, у приміщеннях «Студентського кафе» було відібрано зразки харчових продуктів, води та гігієнічних змивів з контактних поверхонь. Їх направили експертам регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби у Полтавській області. За результатами проведених лабораторних випробувань у цих зразках встановлено численні порушення параметрів безпеки за мікробіологічними показниками, – розповіли у відомстві.

Серед іншого, у гігієнічних змивах із ложки, чашки, склянок, столу для чистого кухонного посуду, ножа для нарізки варених овочів і тертки виявили бактерії групи кишкової палички та перевищення загального мікробного числа. У зв'язку з цим Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України повідомив Головне управління про результати проведення розслідування спалаху гострих кишкових інфекцій.

Також у двох змивах із ємностей для готових страв та столу для розробки сировини виділено бактерії групи кишкової палички. Кишкову паличку знайшли і в готових для споживання продуктах (шаурмі та котлеті). Крім того, встановлено, що у водопровідній воді, яка є інгредієнтом при приготуванні готових страв та застосовується у технологічних процесах, виявлено забруднення коліформними бактеріями.

Виділення вищезгаданої патогенної та умовно-патогенної мікрофлори може свідчити про порушення гігієнічних вимог при виробництві та зберіганні харчових продуктів. Як додали фахівці Держпродспоживслужби, заклад громадського харчування не допустив їх для підтвердження його безпеки для людей, тому є ризик виникнення повторного спалаху гострих кишкових інфекцій.

6 грудня Telegram-канал голови Полтавської ОВА Філіпа Проніна повідомив про отруєння 27 студентів місцевого навчального закладу. Пронін написав, що,швидше за все, студенти харчувалися в їдальні Полтавської політехніки імені Ю. Кондратюка і у всіх виявлено гостру кишкову інфекцію. За цим інцидентом сформовано спеціальну комісію, працюють фахівці Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб, а також поліція, зазначив він.

Новини по темі: Отруєння Новини Полтави