Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

США заявили про серію нападів на судна в Червоному морі

США заявили про серію нападів на судна в Червоному морі
Фото: reuters

Сполучені Штати Америки заявили про напади на торгові судна в південній частині Червоного моря, які, за їхніми словами, повністю ініційовані Іраном. За даними Центрального командування збройних сил США, напади відбулися на три судна, які мають зв'язок із 14 державами.

Перший напад стався о 9:15 за місцевим часом неділі, 3 грудня. Есмінець USS CARNEY виявив балістичну ракету, випущену з районів, які контролюються хуситами в Ємені, неподалік від судна UNITY EXPLORER. Внаслідок цього інциденту USS CARNEY не пошкоджено, і його екіпаж не постраждав.

Близько 12:00 того ж дня USS CARNEY виявив і знищив безпілотник, випущений з Ємену. На цей час невідомо, чи було судно метою атаки, але будь-яких пошкоджень чи постраждалих серед персоналу не виникло.

О 12:35 UNITY EXPLORER повідомив про ракетний удар, що призвів до незначних пошкоджень судна. Згодом, близько 15:30, NUMBER 9, балкер під прапором Панами, отримав удар ракетою, але при цьому ніхто не постраждав.

Близько 16:30 SOPHIE II, балкер під прапором Панами, повідомив про атаку ракетою. Есмінець USS CARNEY вступив у дію, збивши безпілотник, що наближався до SOPHIE II. Жодне з суден не зазнало серйозних пошкоджень, хоча UNITY EXPLORER відзначив невеликі ушкодження.

В США заявили, що  напади становлять серйозну загрозу для міжнародної торгівлі та безпеки на морі. США вважають, що ці атаки, хоча здійснені хуситами Ємену, отримують повну підтримку від Ірану. У зв'язку з цим Сполучені Штати планують прийняти всі необхідні заходи в співпраці з міжнародними союзниками та партнерами.

Новини по темі: море Новини США кораблі