Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

Загроза радіаційній безпеці: на ЗАЕС стався повний блекаут

Загроза радіаційній безпеці: на ЗАЕС стався повний блекаут
Фото: t.me/energoatom_ua

У ніч проти 2 грудня повний блекаут стався на окупованій Запорізькій АЕС. Цей інцидент створює загрозу ядерної та радіаційної безпеки на станції, передає " Енергоатом ".

- Увечері 1 грудня відбувся обрив лінії електропередачі "Запорізька ТЕС – Феросплавна" напругою 330 кВ. Через неї ЗАЕС отримувала харчування від української енергосистеми. Крім того, о 02:31 під час повітряної тривоги було знеструмлено останню лінію "Запорізька АЕС - Дніпровська" напругою 750 кВ. Через блекаут Запорізька АЕС перейшла на харчування власних потреб від дизельгенераторів. Включилися всі 20 генераторів, потім у роботі залишили 8, - розповіли у компанії.

"Енергоатом" зазначає, що найбільша загроза безпеці у такому стані існує на 4 енергоблоці. Вона викликана тим, що окупанти використовували його з порушенням. Блок вимагає термінового переведення у холодний стан. Фахівці пояснюють, що знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції. Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проектом, і може призвести до відмови основного устаткування енергоблока.

Українські фахівці о 7:00 відновили зв'язок української енергосистеми, а саме відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ. "Енергоатом" наголошує, що черговий блекаут створює загрозу ядерній та радіаційній безпеці.

Електростанцію було окуповано росіянами у перші дні повномасштабного вторгнення. Більше того, росіяни розмістили на території ЗАЕС військову техніку. За весь час окупації станція кілька разів вимикалася від енергосистем України.