7 листопада
Завантажити ще

ISW: ЗСУ відтіснили російські війська поблизу Бахмута та Авдіївки

 ISW: ЗСУ відтіснили російські війська поблизу Бахмута та Авдіївки
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Українські війська продовжують проведення наступальних операцій на Бахмутському напрямку. ВСУ відтіснили російські війська з позицій на північ від Хромового і на схід від Кліщіївки і успішно контратакували в районі Авдіївки, пише Інститут вивчення війни (ISW).

На думку фахівців Інституту, керівництво Росії говорить про "активну оборону" Авдіївки, щоб приховати "відсутність якогось значного російського прогресу навколо Авдіївки" та пояснити нездатність росіян "трансформувати тактичні досягнення в оперативно значущі успіхи".

Аналітики зазначають, що міністр оборони Росії Сергій Шойгу продовжує хибно характеризувати російські наступальні дії в Україні як частину "активної оборони", намагаючись зменшити очікування щодо здатності російських військових досягти оперативно-важливих цілей. Шойгу заявив 1 грудня під час селекторної наради з російським військовим керівництвом, що російські війська ведуть "активну оборону" в Україні та захоплюють вигідніші позиції на кожному оперативному напрямку. За даними експертів, російський міністр наголосив на тих бригадах, які, ймовірно, діють у районах, де російські війська проводять наступальні операції на сході України, а не обороняються від українських контрнаступальних операцій у Запорізькій області.

Шойгу і Путін раніше називали російські наступальні операції із захоплення Авдіївки "активною обороною" після того, як перший російський механізований наступ не зміг досягти значних тактичних успіхів на початку жовтня 2023 р. Після цього російські війська почали два наступні широкомасштабні наступи з метою захоплення Авдеївки. високими темпами атакувати населений пункт із використанням виснаженої піхоти.

- Російські офіційні особи навмисне вводять в оману, називаючи ці наступальні дії частиною активної оборони. Українські війська ніколи не проводили масштабних наступальних операцій у районі Авдіївки з початку повномасштабного вторгнення Росії до України у 2022 році, а Авдіївка була відомою статичною українською оборонною позицією з 2014 року. Тим не менш, російське керівництво продовжує брехливо представляти операції навколо Авдіївки як "активну оборону", що, ймовірно, пояснює відсутність якогось значного російського прогресу навколо Авдіївки, незважаючи на більш ніж два місяці широкомасштабних російських атак, - йдеться у звіті аналітиків.

На думку фахівців, російське військове командування мало б переслідувати чітко визначену оперативну мету, якби визнало операції із захоплення Авдіївки наступальними.

Таким чином, "активна оборона" дозволяє російському військовому керівництву заявляти про успіх доти, доки російські війська не дозволять українським силам досягти значних успіхів. Зростання невідповідності між великими російськими втратами в цих наступальних операціях і тим, як російське командування представляє ці операції, може підживлювати невдоволення в російському суспільстві, кажуть експерти інституту.