17 травня
Завантажити ще

У Мексиці прокинувся один із найбільших вулканів світу

У Мексиці прокинувся один із найбільших вулканів світу
Фото: gob.mx

У Мексиці сталося виверження вулкана Попокатепетль. Місцеві органи влади оголосили жовтий рівень небезпеки. Фахівці повідомили, що вулканічний попіл піднявся у небо на висоту понад шість кілометрів. Про це повідомляє Національний центр Мексики із запобігання стихійним лихам.

Мексиканська сейсмічна служба слідкує за активністю вулкану. Наразі інформації про потерпілих внаслідок виверження не надходило. Але відомо, що вулкан викидав вулканічний газ і водяну пару, що створило потенційну загрозу для прилеглих районів.

Наразі Попокатепетль знаходиться під жовтим рівнем тривоги. Це означає, що Національний центр Мексики із запобігання стихійним лихам знаходиться в стані підвищеної готовності та готується до можливої евакуації мешканців прилеглих районів у разі збільшення активності вулкана.

Попокатепетль - діючий вулкан і друга за висотою вершина Мексики (5452 м). Він є одним з найактивніших діючих вулканів світу. Попокатепетль розташований лише за 64 кілометри на південний схід від столиці - міста Мехіко. Велике виверження вулкана відбулося 28 березня 2016 року, внаслідок чого в небо здійнявся стовп попелу і диму заввишки 2 000 метрів.  У 2019 р. аналогічне виверження призвело до утворення стовпа попелу і диму заввишки 5 км. 10 січня 2020 року - відбулося чергове виверження вулкана, тоді стовп попелу піднявся на висоту 3 км.

15 квітня 2023 року вулкан Попокатепетль розпочав нове виверження, яке продовжувалося з інтенсивністю під час оголошення другого жовтого рівня небезпеки. Станом на 22 травня вулкан викинув стільки попелу, що мексиканська влада скасувала заняття для більш ніж 100 000 учнів у 22 містах країни, згрупованих навколо вулкана.

Раніше на Сицилії сталося виверження вулкана Етна. Висота виверженого фонтану лави, газів, попелу, уламків порід та інших вулканічних матеріалів становила приблизно 4 500 метрів над рівнем моря. На щастя, виверження не вплинуло на роботу аеропорту міста Катанія.

Новини по темі: вулкани Мекс ика