Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ексдепутат, який хотів створити "миколаївську народну республіку", отримав 15 років ув'язнення

Ексдепутат, який хотів створити
Фото: t.me/SBUkr/10265

Завдяки доказовій базі Служби безпеки ще один російський агент отримав реальний термін ув’язнення. Зловмисником є ексдепутат Миколаївської міськради, який на початку повномасштабного вторгнення Росії був завербований кадровим співробітником головного управління генштабу ЗС РФ (відомого як ГРУ). Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За вказівкою агресора чоловік збирав розвіддані про місця базування у регіоні підрозділів Збройних сил України, СБУ та Національної поліції. Згодом він отримав завдання розробити концепцію так званої «миколаївської народної республіки», яку окупанти планували створити у разі захоплення області. За задумом росіян, загарбники хотіли призначити очільників цього псевдоутворення, які мали звернутися до Путіна з проханням щодо «приєднання» Миколаївщини до складу РФ.

У разі створення фейкової «республіки» російська військова розвідка обіцяла своєму агентові керівну посаду в лавах місцевої окупаційної адміністрації. Для виконання ворожого завдання зрадник підготував фейкове обґрунтування для створення так званої «МНР», яке планував відправити на погодження до Москви. Втім, співробітники Служби безпеки своєчасно викрили російського агента, поетапно задокументували його злочинні дії і затримали на початку літа 2022 року.

За матеріалами СБУ суд призначив зловмисникові 15 років ув'язнення. Як встановило слідство, після закінчення депутатства у міськраді, ще до початку повномасштабного вторгнення РФ, він очолив кафедру в Миколаївському інституті права Національного університету «Одеська юридична академія». Саме тому, відповідно до задуму агресора, у разі захопленнями регіону зрадник мав публічно виступити від імені місцевих освітян на підтримку окупантів та проголосити про створення фейкової «МНР». На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Фото
Фото
06 Листопада 202317:12