Завантажити ще

З початку війни в Ізраїлі загинуло не менше 1,3 тисячі громадян, упізнання тіл триває

З початку війни в Ізраїлі загинуло не менше 1,3 тисячі громадян, упізнання тіл триває
Фото: REUTERS

Кількість загиблих з початку війни в Ізраїлі вже перевищує 1300 осіб. Військові ЦАХАЛу продовжують ідентифікацію жертв, багато тіл сильно обгоріли або обезголовлені, і тому процес йде вкрай повільно. Влада підкреслює, що остаточну кількість жертв терористів ХАМАСу зможе назвати тільки після ідентифікації всіх загиблих і уточнення числа полонених. Про це пише The Times of Israel.

За попередніми оцінками, у Секторі Гази загинуло понад 1 450 людей, як мінімум 6 200 осіб отримали поранення. Однак ці дані дуже приблизні, кажуть військові.

Крім того, в Ізраїлі понад 3200 осіб отримали поранення. 111 із них у тяжкому стані, лікарі продовжують боротися за їхнє життя. До центру впізнання жертв на території військової бази Шура (на південь від Рамлі) надійшло 854 тіла цивільних осіб та співробітників поліції, які загинули внаслідок нападу ХАМАС. 361 із них упізнано, і сім'ї отримали повідомлення. 264 з них було передано родичам на похорон.

- Усі структури, які беруть участь у процедурі впізнання, намагаються збалансувати бажання прискорити впізнання та бажання уникнути помилок. Процес ідентифікації жертв та доставки повідомлень сім'ям відбувається швидше завдяки армійській базі даних військовослужбовців. Передбачається, що всіх солдатів, які загинули з початку бойових дій, буде поховано ще до настання шабату. На цей момент близькі 222 військовослужбовців ЦАХАЛу отримали повідомлення про їхню смерть. Тіла 138 із них були передані сім'ям для проведення похорону, – розповіли військові, їх цитує видання Деталі.

Крім того, вранці 12 жовтня військові ЦАХАЛ повідомили 97 сімей, що їхні близькі утримуються терористами в Секторі Гази як заручники. Іх доля наразі невідома.

7 жовтня ХАМАС масовано атакував ракетами Ізраїль, у містах спалахнули пожежі. Бойовики ХАМАСу проникли на територію країни та влаштували масові страти мирних людей. Наразі Ізраїль повернув під контроль усі райони на кордоні біля Сектору Гази. 10 жовтня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що Ізраїль переходить до "повноцінного наступу" на Сектор Гази.

Вранці 12 жовтня стало відомо, що кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до семи людей. Наразі встановлено особисті дані жертв теракту. Як повідомили в МЗС України, консули підтримують зв'язок із родичами та вживають заходів щодо репатріації тіл.