Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Ексголову Верховного суду Князєва залишили під вартою, але знову зменшили заставу

Ексголову Верховного суду Князєва залишили під вартою, але знову зменшили заставу
Фото: facebook.com/Всеволод Князєв

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ще на два місяці продовжив тримання під вартою колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні хабаря. Про це "Суспільному" повідомив адвокат Князєва Іван Староста. Захист планує подавати апеляцію.

Втім, ВАКС зменшив заставу на 10 мільйонів гривень - тепер вона становить 35 мільйонів гривень. За словами адвоката, обвинувачення просило продовжити запобіжний та залишити заставу в межах 45 мільйонів.

- Суд частково задовольнив клопотання прокурора. Ми вважаємо, що можна було обрати більш м'який запобіжний захід, не пов'язаний із триманням під вартою. Або зменшити рівень застави до прийнятної, яку можна було б внести, – сказав Староста.

Всеволода Князєва затримали 15 травня на хабарі у 2,7 млн доларів, які він отримав від олігарха Констянтина Жеваго за рішення суду на його користь. Сам Жеваго відкинув звинувачення у причетності до хабаря. Також голову Верховного суду Князєва та його спільника-адвоката повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 суддів Верховного суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, в якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників". Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 107 млн грн. Він мав перебувати під вартою до 14 липня.

Адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, залишивши колишнього голову Верховного суду під вартою. Водночас йому зменшили суму застави. 11 липня ВАКС залишив Всеволода Князєва під вартою із правом внесення застави у 75 мільйонів гривень.