Завантажити ще

У Києві підлітки забирали речі з могил захисників – і разом із батьками потрапили до поліції

У Києві підлітки забирали речі з могил захисників – і разом із батьками потрапили до поліції
Фото: kyiv.npu.gov.ua

У Києві затримали вісьмох підлітків, які обкрадали могили українських захисників на Берковецькому кладовищі. Про це 5 жовтня повідомила пресслужба поліції Києва.

- Порушники систематично навідувались до кладовища, де поховані військовослужбовці, й заради розваги забирали з могил прапори, браслети та інші пам’ятні речі, — розповіли у відділі комунікації поліції Києва. 

На батьків склали адміністративні протоколи про неналежне виховання дітей і планують повідомити до шкіл.

- На батьків складено адміністративні матеріали за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення – "Неналежне виховання дітей". Задля недопущення повторення таких аморальних вчинків для роботи з малолітніми ми будемо залучати соціальні служби та адміністрацію шкіл, в яких вони навчаються, — розповів начальник сектора ювенальної превенції Подільського управління поліції Артур Лісниченко.

До поліції звернулась жінка, яка відвідувала могилу чоловіка, що загинув на війні. Вона побачила двох школярок, які обкрадали могили військовослужбовців. Жінка зробила зауваження, але у відповідь їй нагрубили.

На Берковецькому кладовищі правоохоронцям розповіли, що інші люди також спостерігали, як декілька підлітков забирають з могил прапори, браслети, шеврони, нашивки, квіти та інші пам’ятні речі. На зауваження дорослих реагують агресивно.

Правоохоронці встановили вісім підлітків — хлопців та дівчат 2010 та 2011 років народження. Усіх разом з батьками доставили до відділу поліції. Викрадені речі, які правоохоронцям вдалось розшукати, повернуть родичам загиблих військових. 

На початку вересня волонтер Меланія Подоляк повідомила, що з могили пілота Андрія Пільщикова («Джуса») на Аскольдовій могилі у Києві вкрали шеврони.