Завантажити ще

ГУР: У боях за Гостомель Росія втратила елітних фахівців із захоплення аеропортів

ГУР: У боях за Гостомель Росія втратила елітних фахівців із захоплення аеропортів
Фото: t.me/DIUkraine

Російські окупанти під час боїв у Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення втратили 200 елітних фахівців із захоплення аеропортів та аеропортів. Про це розповів командир підрозділу спецпризначення, офіцер-розвідник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони, який брав участь у битві за Київ, повідомляє ГУР на своєму Telegram-каналі.

За його словами, у Гостомелі окупанти мали намір висадити десант та захопити аеродром Антонов. За планом Кремля, цей аеропорт під Києвом має стати ключовим хабом для швидкого перекидання транспортною авіацією техніки та живої сили для окупації столиці.

- Схоже, росіяни думали, що повторять сценарій захоплення аеродрому, як під час приштинського кидка в Косово від 12 червня 1999 року. Вони думали, що у Гостомелі повторять сценарій захоплення аеродрому, як під час подій у Казахстані на початку січня 2022 року. Вони були настільки самовпевнені, не усвідомлюючи, що мають справу з українцями, - підкреслив він.

Дії спецназівців ГУР та інших підрозділів Сил безпеки та оборони держави у Гостомелі були спрямовані на те, щоб знищити якнайбільше сил і засобів ворога та не допустити захоплення аеродрому. Внаслідок запеклих боїв злітно-посадкові смуги на аеродромі стали непридатними для прийому російських транспортних літаків з військами та технікою. ЗСУ завдали ворогові значних втрат.

- У боях за аеродром Антонов держава-агресор втратила близько 200 елітних бойових фахівців із захоплення аеродромів та аеропортів, які десятиліттями брали участь у військових навчаннях такого типу, - повідомив представник ГУР, додавши, що зараз ворога потрібно "дотиснути", а для цього весь світ зобов'язаний згуртуватися навколо України.

Гостомель було окуповано російськими військами до 1 квітня. На початку березня військові РФ викрали та вбили мера Гостомелю Юрія Приліпка. Те, що побачили ЗСУ після відходу військових РФ, жахає – окупанти вбивали мирних людей сотнями, розстрілюючи їх на дорогах, у своїх дворах та будинках. Жінок та дівчаток ґвалтували, чоловіків зв'язували та стріляли, приставивши обличчям до стінки. У підвалах влаштовували тортури.