Завантажити ще

У Києві затримали ексадвоката - закликав до захоплення влади та допомагав агітації "Вагнера"

У Києві затримали ексадвоката - закликав до захоплення влади та допомагав агітації
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Правоохоронці викрили у Києві колишнього адвоката, який закликав захоплювати владу в Україні та допомагав Telegram-каналу бойовиків із ПВК "Вагнер" ​​вести агітацію. Про це повідомляє Служба безпеки України.

- Кіберфахівці Служби безпеки викрили у Києві колишнього адвоката, який публічно закликав до насильницького захоплення державної влади в Україні. Його ворожу агітацію підхоплювали інтернет-ресурси спецслужб РФ, щоб розхитати обстановку в нашій державі та деморалізувати українських воїнів на фронті. За даними слідства, фігурант позиціонував себе як "лідера громадської думки" та провокував людей на громадські заворушення під виглядом "протестних" мітингів, - розповіли правоохоронці.

Зловмисник записував численні відеосюжети, які викладав на власному YouTube-каналі із загальною аудиторією понад 100 тисяч користувачів. У цих відео він намагався дискредитувати найвище військово-політичне керівництво України та підбурював громадян до силових дій з метою повалення конституційного ладу в країні.

Також встановлено, що "відеозвертання" фігуранта одразу підхоплювали російські інтернет-ресурси, серед яких і телеграм-канали "вагнерівців". Ворожі пропагандисти подавали сюжети псевдоактивіста як "позицію" пересічних громадян України і цим намагалися нашкодити міжнародному іміджу нашої держави.

За висновком експертизи, публічні матеріали фігуранта підтверджують його підривну діяльність на користь країни-агресора. Слідчі Служби безпеки повідомили зловмисника про підозру за фактом "публічних закликів до насильницької зміни або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також поширення матеріалів із закликами до здійснення таких дій". Йому загрожує позбавлення волі на строк до трьох років. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.