14 червня
Завантажити ще

Викладач вишу «підпрацьовував» коригувальником росіян на Запоріжжі

Викладач вишу «підпрацьовував» коригувальником росіян на Запоріжжі
Фото: t.me/SBUkr/9090

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного інформатора російських спецслужб у прифронтових районах Запоріжжя. Зловмисником виявився викладач інформатики місцевого вищого професійного училища, якого ворог дистанційно залучив до співпраці в середині липня 2023 року. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Поплічник агресора приховано збирав відомості про дислокацію та переміщення Сил оборони на території регіону. Для збору розвідданих фігурант облаштував «спостережний пункт» на власній дачі, яка розташована в одному із садових товариств поблизу південного фронту. Використовуючи бінокль та іншу оптику, він намагався виявити передові позиції підрозділів ЗСУ. Крім того, зловмисник на велосипеді об’їжджав сусідні дачні кооперативи і прилеглу місцевість, де фіксував маршрути руху української військової техніки.

Текстові повідомлення з координатами об’єктів Сил оборони він передавав представнику російської спецслужби через популярний месенджер. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для підготовки вогневих ударів по підрозділах ЗСУ, у тому числі з використанням зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.

Однак співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали російського інформатора під час спроби передачі розвідданих агресору. При обшуку у нього вдома виявили мобільний телефон і ноутбук із доказами його листування з спецслужбою РФ, чотири сигнально-шумові пістолети, перероблені під бойові, три рації та оптичні прилади спостереження за віддаленими об’єктами.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного стану). Наразі він під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми.

Фото
Фото
31 Липня 202310:41