Завантажити ще

На окупованих територіях загострюється дефіцит ліків, українцям відмовляють у медичній допомозі

На окупованих територіях загострюється дефіцит ліків, українцям відмовляють у медичній допомозі
Фото: t.me/DIUkraine

На захоплених росіянами територіях цивільні люди не мають доступу до ліків першої потреби. Українцям, які відмовилися від російського паспорта, загарбники відмовляють у медичній допомозі. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

- Загалом на ТОТ півдня та сходу України суспільно-політична та суспільно-економічна ситуації продовжують оцінюватись як кризові. На всіх окупованих територіях спостерігається високий рівень безробіття, дефіцит лікарських засобів та й взагалі відсутність отримання первинної медичної допомоги, - зазначили у Центрі.

У ЦНС зазначають, що в окупації простежується відсутність товарів для дітей, там виникають постійні перебої у постачанні електроенергії та природного газу. Росіяни не можуть зменшити рівень соціально-економічної напруги, оскільки заходи з оформлення соціальних виплат під виглядом "гуманітарної допомоги" жодним чином не вирішують цієї проблеми.

- Окупанти заблокували людям можливість обслуговуватись у медичних закладах на тимчасово окупованих територіях. Перед тим як отримати медичну допомогу в лікарнях на ТОТ, люди повинні показати російський паспорт або ж заявку на його отримання, - пише ЦНС.

Раніше в ОК "Південь" розповіли, що росіяни у тимчасово окупованій Голій Пристані на Херсонщині облаштували склади зберігання награбованого в українців майна. Там же організовано пункти розбирання викрадених автомобілів на запчастини для подальшої їхньої реалізації на території Росії.