13 червня
Завантажити ще

Моніторингова група: Підтверджень переміщення ядерної зброї РФ до Білорусі немає

Моніторингова група: Підтверджень переміщення ядерної зброї РФ до Білорусі немає
Фото: t.me/Hajun_BY

Наразі жодної підтверджуючої інформації про початок реального переміщення тактичної ядерної зброї до Білорусі немає. Про це інформує моніторингова група " Беларуский Гаюн ".

- Станом на 23:20 16.06.23 "Беларускі Гаюн" не має жодної підтверджуючої інформації про початок реального переміщення ТЯО до Білорусі. Хочемо звернути увагу, що за останні місяці як Путін, так і Лукашенко зробили низку суперечливих заяв щодо переміщення ТЯО до Білорусі, - зазначили вони.

Моніторингова група наголошує, що у своїй заяві про розміщення ядерної зброї у Білорусі Путін не уточнив тип боєприпасів. Раніше ж анонсувалась передача боєприпасів для застосування штурмовиками Су-25 та ракетних комплексів "Іскандер". Імовірним способом доставки називали залізничний транспорт. Однак поки не зафіксовано переміщення/прибуття ТЯП із РФ до Білорусі.

В Інституті вивчення війни, коментуючи передачу озброєння Білорусі, зазначили, що цей крок Кремля навряд чи віщує якусь ескалацію з боку Росії. На їхню думку, передача російської тактичної ядерної зброї Білорусі є частиною довгострокових зусиль Москви щодо зміцнення фактичного військового контролю над Мінськом.

Напередодні російський президент Володимир Путін повідомив, що перші російські тактичні ядерні заряди вже знаходяться на території Білорусі, а остаточне переміщення завершиться до кінця року. А 25 травня міністри оборони Росії та Білорусі підписали документи про розміщення тактичної ядерної зброї на білоруській території. Того ж дня Лукашенко заявив, що ядерну зброю РФ уже почали перекидати до Білорусі.