Завантажити ще

ISW: Українські війська ведуть контрнаступ як мінімум на чотирьох напрямках фронту

ISW: Українські війська ведуть контрнаступ як мінімум на чотирьох напрямках фронту
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Сили оборони продовжують просування під Бахмутом, а також мають певні успіхи у Донецькій та Запорізькій областях. Контрнаступальні дії тривали щонайменше чотирьох ділянках фронту. Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

За словами аналітиків, Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили обмежені та локалізовані наземні атаки українських військ у районі Кремінної. Водночас українські офіційні особи заявили, що українські війська просунулися на 1,2 кілометра під час продовження наступальних операцій під Бахмутом 8 червня.

- Сили оборони продовжили обмежені контрнаступальні операції на заході Донецької області поблизу кордону Донецької та Запорізької областей 9 червня та досягли тактичних успіхів у цьому районі. Українські сили також продовжили наземні атаки на заході Запорізької області в ніч з 8 на 9 червня та вдень 9 червня, і російське джерело припустило, що українські сили досягли певних успіхів під час цих атак, - розповіли в Інституті.

На думку експертів, структура російського командування, яке відповідає за війну у південних регіонах України, є нечіткою і, ймовірно, дублює одна одну. Проаналізувавши заяви російських військових та їхні дії, аналітики дійшли висновку: командні відносини між цими чотирма військовими керівниками РФ – Романчуком, Теплинським, Кузовлєвим та Герасимовим, – яких називають головними відповідальними за російські війська у цьому регіоні, залишаються незрозумілими.

Білий дім повідомив 9 червня, що Іран допомагає Росії побудувати завод з виробництва безпілотників у Татарстані, Росія, наголошуючи на зростанні військової співпраці між Тегераном і Москвою, незважаючи на західні санкції.

Аналітики зазначають, що начальник російського Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов 9 червня обговорив посилення російсько-китайської військової співпраці з начальником об'єднаного відділу штабу Центральної військової комісії Китаю Лю Чженлі.