21 вересня
Завантажити ще

Виконавець замаху на активіста Стерненка отримав десять років ув'язнення

Виконавець замаху на активіста Стерненка отримав десять років ув'язнення
Фото: facebook.com/sternenko

У п'ятницю, 9 червня, Приморський районний суд Одеси визнав винним Абзала Баймукашева у нападі на громадського активіста Сергія Стерненка у 2018 році. Зловмиснику присудили 10 років позбавлення волі. Про це повідомив Стерненко у Facebook.

- Щойно Приморський районний суд м. Одеси оголосив вирок Баймукашеву Абзалу Амангалійовичу в справі про замах на мене, який стався 01.05.18. Того дня на замовлення Труханова він вистрілив мені в потилицю. Але оскільки я не знепритомнів і почав його переслідувати, мені вдалося затримати його, - написав він.

Баймукашев був визнаний винним у замаху на умисне вбивство та незаконне зберігання та поводження зі зброєю. Вирок набуде чинності через місяць від дня оголошення у разі, якщо не буде апеляційної скарги. При цьому Стерненко зазначив, що Баймукашев – єдиний, кого судили за всі три епізоди з нападами та замахами. За його словами, замовник замаху, а також співучасники злочину підозри так і не отримали.

Абзал Баймукашев стріляв Сергію Стерненку в потилицю з відстані двох метрів 1 травня 2018 року. Тоді громадський активіст наздогнав і затримав його та передав поліції. Протягом першого півріччя 2018 року на Стерненка нападали три рази. 7 лютого активіста побили в Одесі, 1 травня у нього стріляли (саме у цій справі і винесено вирок Баймукашеву). Третій напад стався 24 травня, внаслідок чого активіст отримав травму руки та забій голови. При цьому він завдав одному з нападників смертельного удару ножем у живіт.

 

Новини по темі: Суд Напад Сергій Стерненко