21 вересня
Завантажити ще

В Україні заарештували активи російського депутата на суму понад 180 млн гривень

В Україні заарештували активи російського депутата на суму понад 180 млн гривень
Фото: ssu.gov.ua

Суд заарештував українські активи заступника голови Бєлгородської обласної думи РФ, власника групи компаній "Агро-Білогір'я" Володимира Зотова. Сума активів оцінюється у суму понад 180 млн грн. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

– Чиновник причетний до фінансування російської збройної агресії проти України. Загальна сума заблокованого майна депутата РФ становить понад 180 млн грн. Насамперед йдеться про арешт активів підконтрольного Зотову агрохолдингу, що знаходиться на території Дніпропетровської та Херсонської областей. А це виробничі та складські приміщення на площі понад 13 тис. кв. м, 16 автомобілів та майже 4 млн грн на банківських рахунках, - розповіли силовики.

Слідство з'ясувало, що Зотов частину доходів спрямовував на підтримку окупаційних угруповань, що воюють проти України. Також він розгорнув у Росії інформаційну кампанію, під час якої широко висвітлював надання продовольчої "гумдопомоги" військовим РФ на фронті від імені його підприємств. Інформацію про таку допомогу можна знайти на його телеграм-каналі та на сторінці у забороненій соцмережі "ВКонтакте". Також інформацію про допомогу російським окупантам розміщено на офіційному сайті його корпорації.

Суд заарештував українські активи заступника голови Білгородської обласної думи РФ. Фото: ssu.gov.ua

Суд заарештував українські активи заступника голови Білгородської обласної думи РФ. Фото: ssu.gov.uaСуд заарештував українські активи заступника голови Білгородської обласної думи РФ. Фото: ssu.gov.ua

Суд заарештував українські активи заступника голови Білгородської обласної думи РФ. Фото: ssu.gov.ua


Зотову заочно повідомили про підозру за ст. 110-2 Кримінального кодексу України ("Фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території чи державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України"), додали в СБУ.

Раніше СБУ провела масштабну спецоперацію у кількох областях України. В результаті затримано трьох учасників агентурної мережі ФСБ та встановлено особу їхнього російського куратора. За завданням спецслужби РФ затримані шпигували за так званими "центрами ухвалення рішень". Зокрема, збирали розвіддані про локації, озброєння та особовий склад Сил оборони у центральній та південній частинах України.