Завантажити ще

Центр окупованої Нової Каховки затоплено через підрив Росією ГЕС

Центр окупованої Нової Каховки затоплено через підрив Росією ГЕС
Фото: t.me/ermaka2022

Українська влада показала наслідки підриву Росією Каховської ГЕС у Херсоні та тимчасово окупованій Новій Каховці.

Каховська міська військова адміністрація повідомила, що Каховська ГЕС повністю пішла під воду. У Новій Каховці біля Палацу культури на Дніпровському проспекті плавають лебеді. 

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак показав фото та відео, згідно з якими у Новій Каховці також затоплений стадіон «Енергія», а на Дніпровських островах вода вже на рівні дахів будинків.

Начальник Херсонської МВА Роман Мрочко повідомив, що в Херсоні затоплено Гідропарк і Нафтогавань. На Острові продовжується евакуація з трьох пунктів збору. За його словами, рівень води в Херсоні може піднятися до 5 м, частина міста може потрапити у зону катастрофічного затоплення.

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом підриву дамби Каховської ГЕС. Розслідування розпочато за двома статтями Кримінального кодексу: порушення законів та звичаїв війни та екоцид.

У ніч проти 6 червня російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Це не вплине на Київ, а в Кривому Розі обмежать подачу води. Повністю або частково затоплено кілька населених пунктів Херсонської області та частина Херсона, почалася евакуація мешканців.