Завантажити ще

На Харківщині знешкодили російську авіабомбу із 300 кг вибухівки

На Харківщині знешкодили російську авіабомбу із 300 кг вибухівки
Фото: npu.gov.ua

Російську фугасну авіаційну бомбу ФАБ-500, оснащену 300 кілограмами вибухівки, було знешкоджено на території Куп'янського району Харківської області. Про це повідомила Нацполіція.

Інформація про знаходження ворожої авіабомби надійшла від місцевих жителів. Боєприпас було виявлено під час сільськогосподарських робіт на полі поблизу населеного пункту. Фахівці-вибухотехніки вручну демонтували підривник авіабомби та перевели її у придатний для транспортування стан. Надалі боєприпас було вивезено та знищено на спеціальному підривному майданчику, - розповіли правоохоронці.

- Це один із найнебезпечніших боєприпасів, які перебувають на озброєнні в російській армії. Авіабомба містить в собі 300 кілограмів вибухівки. Коли вона вибухає, то залишає після себе вирву глибиною 5 метрів і діаметром 30 метрів, - розповів начальник управління вибухотехнічної служби Національної поліції України Володимир Хоменко.

Раніше спікер Повітряних сил полковник Юрій Ігнат заявив, що Росія значно збільшила кількість керованих авіабомб, які застосовуються проти України. За добу країна-окупант використовує до 20 таких бомб на лінії фронту та у прифронтових регіонах України.