Завантажити ще

СБУ знешкодила групу агентів ФСБ у трьох регіонах України

СБУ знешкодила групу агентів ФСБ у трьох регіонах України
Фото: ssu.gov.ua

СБУ провела масштабну спецоперацію у кількох областях України. У результаті затримали трьох учасників агентурної мережі ФСБ і встановили особу їх російського куратора. За завданням спецслужби РФ зловмисники шпигували за так званими "центрами прийняття рішень". Зокрема, збирали розвіддані про локації, озброєння та особовий склад Сил оборони у центральній та південній частині України. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За кожне виконане завдання російські агенти отримували від агресора до 550 доларів на власні картки. Сума залежала від терміновості і якості виконаної "роботи". Зв’язок із представником російської спецслужби його поплічники підтримували через месенджери.

Так, на Вінниччині затримали місцевого жителя, який намагався визначити координати Штабу командування Повітряних Сил ЗСУ та підрозділів Національної гвардії. Для цього фотографував та знімав на відео українські об’єкти та місцевість з вікон магазинів та інших неподалік розташованих будівель.

У Дніпропетровській області викрили агента ФСБ із позивним "Грім". Він малював для окупантів схеми оборонних рубежів на території Кривого Рогу і визначав місця зберігання техніки та боєприпасів у місті. Для збору розвідінформації він діяв "за легендою" безробітного. Зокрема, періодично влаштовувався на підсобні роботи поблизу або на території критичних об’єктів. Ще одним завданням шпигуна було отримання планів евакуації та схем будівель місцевих підрозділів Сил оборони, у тому числі СБУ.

Ще одного злочинця затримали в Одесі. Він вивідував паролі для пересування по території міста у комендантську годину та для проїзду блокпостів. Щоб одержати ці відомості, він намагався "в темну" використовувати своїх знайомих серед українських військових та правоохоронців. Також він мав визначити GPS-координати військових об’єктів у районі обласного центру. Для цього об’їжджав місцевість та робив спеціальні позначки на електронних картах.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі зрадники перебувають під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Фото
Фото
05 Червня11:18