Завантажити ще

Суд заарештував активи депутата від ОПЗЖ, який організував вивіз зерна з Херсонщини

Суд заарештував активи депутата від ОПЗЖ, який організував вивіз зерна з Херсонщини

Суд заарештував майно колишнього депутата Херсонської обласної ради від партії ОПЗЖ, який очолив окупаційне "міністерство сільського господарства та рибальства" на тимчасово захопленій частині області. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Йдеться про Едуарда Репілєвського. Хоча силовики не називають його ім'я, але на знімку саме його обличчя. За інформацією СБУ, рішення суду стосується активів зрадника та членів його сім'ї. Таким чином, юридично заблоковано понад 400 об'єктів нерухомості, серед яких 350 земельних ділянок загальною площею понад 1200 га на півдні України.

- Також було заарештовано десятки транспортних засобів, 15 банківських рахунків та корпоративні права у 5 агрокомпаніях та 3 торгових марках. Загальна сума заблокованих активів становить 500 млн гривень. За даними слідства, зрадник входив до складу забороненої партії ОПЗЖ і після захоплення частини Херсонської області одним з перших підтримав окупантів. За таку "лояльність" гауляйтер області Володимир Сальдо особисто запропонував йому керівну посаду у місцевій окупаційній адміністрації, – розповіли силовики.

Також Сальдо призначив зрадника керівником створеної агресором "міжвідомчої комісії з контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції". На цій посаді колаборант організовував розграбування майна місцевих аграріїв та вивезення українського зерна до Росії.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу – колабораційну діяльність та державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану. Підозрюваний ховається від правосуддя на тимчасово окупованій частині України. Продовжуються комплексні заходи щодо притягнення зрадника до відповідальності. Йому загрожує довічне ув'язнення.