Завантажити ще

Працівниця ветклініки в Дніпрі, зруйнованої від обстрілу: Зробимо на цьому місці ще кращу, ніж була

Працівниця ветклініки в Дніпрі, зруйнованої від обстрілу: Зробимо на цьому місці ще кращу, ніж була
Фото: особистий архів Ольги Малишко

Через черговий рашистський обстріл у Дніпрі 26 квітня загинуло 4 людини, ще 32 отримали поранення. Ракети окупантів зруйнували і клініку ветеринарної хірургії доктора Андрія Малишка.

Команда лікаря-нейрохірурга Андрія Малишка, яка працювала у цій клініці, рятувала тих чотирилапих, допомагати яким вже відмовлялись інші ветеринари. В момент прильоту проводилась чергова операція, тварин довелось одразу евакуювати – клініка вже була охоплена вогнем.

Про події того дня та майбутнє клініки KP.UA поговорила із дружиною лікаря Ольгою Малишко.

Рятували тварин із палаючої будівлі

26 травня власник клініки був у Києві на ветеринарній конференції, але коли почув новину о 10.30, одразу сів у машину та поїхав назад у Дніпро. Коли Андрій Малишко разом із дружиною Ольгою приїхали, на територію клініки вхід вже було заборонено, все опломбовано. Втім, їх, як власників, все ж пропустили.

В момент ракетної атаки прийоми та операції проводили працівники закладу.

- На момент обстрілу у нас працювали адміністраторка, два лікарі і ще один хлопець – в стаціонарі з тваринами. Наші співробітники такі відважні!  Василь Петрович Бондарук, коли все почало рушитись, схопив пацієнтку разом із собакою, і вони вибігли. Анатолій Федько на той момент оперував собаку – на нього від вибуху впала шафа. Але він піднявся, подивився, чи дихає собака – він був під наркозом, схопив вогнегасник, щоб гасити пожежу. Та дах будівлі горів зовні, і вогнегасником не можна було зарадити. Тоді Анатолій повернувся за собакою, який так і залишався під наркозом, виніс його з клініки і поклав на траву.

Полум’я розповсюджувалось швидко, і працівники клініки кинулися рятувати інших тварин.

- Потім Артем Назаренко, що працював в стаціонарі, через відкритий пожежний вихід, який веде на подвір’я лікарні, почав виносити наших пацієнтів. Юля, адміністраторка теж допомагала – заспокоювала тварин. Паркан від вибуху був зруйнований, і якщо тварин просто вивести, то вони втечуть. Перехожі підходили, теж допомагали тримати цих тваринок на руках, - продовжує наша співрозмовниця.

На щастя, всіх тварин, які були в клініці, вдалось витягти з пожежі. Фото: особистий архів Ольги Малишко

На щастя, всіх тварин, які були в клініці, вдалось витягти з пожежі. Фото: особистий архів Ольги Малишко

«Сюди летить ще одна ракета»

Потім прибули рятувальники і повідомили, що за першою ракетою в це ж місце летить ще одна, попросили людей покинути небезпечну територію.

- Рятувальники і всі служби, які приїжджали, дали команду всім пройти в укриття. Вони людей розганяли, але люди… хапали тваринок і допомагали їм в першу чергу. І у нас ніхто не постраждав і не згорів тільки завдяки такій людяності, - розповідає Ольга.

А коли вже всіх тварин винесли, працівники клініки побігли в будівлю, щоб рятувати майно.

- Вже почав горіти дах. До лабораторії вони не добігли, бо це було з того боку, де ракета зачепила. Туди вже було не пройти. Артем Бєлозор, наш лікар-кардіолог, після того як дізнався про влучення в лікарню, примчав на таксі з іншого району за 30 хвилин. Він побіг у рентген-кабінет, а це приміщення було зроблено із спеціальної вогнетривкої цегли – єдине приміщення, яке залишилося. Він виніс екран від комп’ютера, панель від рентгену, а головна частина рентгену була закріплена на болти, але хлопець десь зумів знайти ключ і відкрутив її. Каже: «Я виходжу, але пожежний вихід вже в полум’ї». Тому йому довелось вибивати плечем гіпсокартонну стіну і рятуватися через центральні двері. Розумієте? Наскільки відважні, що зайшли в палаючу будівлю і врятували обладнання, - говорить Ольга Малишко.

Такою була клініка до прильоту російської ракети. Фото: instagram.com/malyshkovet

Такою була клініка до прильоту російської ракети. Фото: instagram.com/malyshkovet

Один співробітник загинув

Сучасна, успішна і відома клініка перетворилась на попелище. Будівля в результаті прильоту, а потім і пожежі була зруйнована повністю.  Не обійшлось без жертв. Загинув 57-річний Вадим Тищенко, його тіло рятувальники знайшли за кілька годин після прильоту.

- Це наш позаштатний працівник, він виконував будівельні роботи, бо ми там і ганок трошечки відбудовували, і плитку на задньому дворі клали, і траву він у нас косив. Ця людина була за будівлею саме у тому місці, де ракета летіла,  і зачепила хвостом дах. Вадим загинув у вогні.  Його знайшли, аж коли вдалося загасити пожежу. 

Вадим запам’ятався працівникам клініки як добра, спокійна і працелюбна людина, яка дуже любила тварин. Зараз його родині надають допомогу.

Приміщення ветклініки вигоріло дощенту. Фото: особистий архів Ольги Малишко

Приміщення ветклініки вигоріло дощенту. Фото: особистий архів Ольги Малишко

Будуть все відбудовувати, а поки що почнуть прийом з середи

Свою ветеринарну клініку Андрій Малишко побудував три роки тому. Все доводилось купувати з нуля, самотужки, брав найсучасніше обладнання і разом з командою спеціалістів рятував життя тваринам кожен день. Тепер після підступного удару росіян все зруйновано. Все доведеться починати знову з нуля, але вже за величезної підтримки всієї країни. Подружжя Малишко вірить, що на місці зруйнованої клініки з часом їм вдасться побудувати нову.

- Ми будемо все відбудовувати. Будемо на цьому ж місці робити нову лікарню, і вона буде ще краща, ніж була. Ми звернулись за допомогою, виклали реквізити на нашій сторінці в Інстаграмі. І люди нам дуже допомагають! Ми вражені. Відчуття таке, що нам допомагає не тільки вся Україна, а ще і Захід. Допомога постійно поступає. На ці кошти і будемо відбудовуватись, - говорить Ольга Малишко.

Але ветеринари не чекатимуть, доки все відбудується. Вони повинні продовжувати свою роботу. Уже на середу заплановано перші прийоми пацієнтів.

- У нас колектив, нам треба забезпечувати робочі місця. Тому колеги вже запропонували Андрію Вікторовичу приміщення. Але нам треба таке приміщення, щоб ми зайшли і відразу могли працювати, адже у нас велика команда, і у всіх записи були на місяць вперед. Люди чекають, щоб ми розпочали роботу якнайшвидше. Та зрештою знайшли таке приміщення. Ми сьогодні його дивились. Нам воно дуже сподобалось. Будемо там розміщатись ми і власники, які нам надали його. З середи вже будемо працювати, - додала наша співрозмовниця.

Команда на чолі з Андрієм Малишко вже знайшла нове приміщення і готові знову допомагати тваринам. Фото: instagram.com/vet_clinic_dr_malyshko​

Команда на чолі з Андрієм Малишко вже знайшла нове приміщення і готові знову допомагати тваринам. Фото: instagram.com/vet_clinic_dr_malyshko​

Конкретно

Допомогти клініці Ветеринарної хірургії Андрія Малишко можна тут.