26 вересня
Завантажити ще

СБУ ліквідувала ботоферми, які розповсюджували фейки про теракти та мінування, у 9 областях

СБУ ліквідувала ботоферми, які розповсюджували фейки про теракти та мінування, у 9 областях
Фото: ssu.gov.ua

СБУ ліквідувала мережу ботоферм у 9 областях України з аудиторією близько 200 тисяч користувачів. Вони розповсюджували дезінформацію для розхитування суспільно-політичної ситуації. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

- Зловмисники намагалися дискредитувати діяльність найвищого військово-політичного керівництва України в умовах війни. Вони також розповсюджували повідомлення про теракти в українських містах та псевдомінування об'єктів із масовим скупченням людей. Для поширення фейків вони створили анонімні облікові записи в соцмережах Facebook, Instagram і Twitter із загальною аудиторією майже 200 тисяч користувачів. Внаслідок багатоетапної спецоперації у різних областях України СБУ знешкодила 9 ботоферм та викрила їх організаторів. Серед них – активні прихильники однієї з вітчизняних політсил, – розповіли силовики.

Зазначається, що "осередки" дезінформації діяли у Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській та Закарпатській областях. Апаратно-програмні комплекси для "вирощування" ботів фігуранти встановили у власних приміщеннях чи офісних приміщеннях.

У ході обшуків у зловмисників виявили комп'ютерну техніку на місці злочину,
банківські картки, на які отримували гроші за інформаційні "вкидання", 5 тисяч SIM-карток українських операторів мобільного зв'язку, GSM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання. На підставі зібраних доказів фігурантам планують повідомити про підозру за ст. 361 Кримінального кодексу (несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).