Завантажити ще

З Авдіївки примусово евакуюють усіх дітей

З Авдіївки примусово евакуюють усіх дітей
Фото: t.me/StepanychUA

Наступного тижня, починаючи з 3 квітня, з Авдіївки планують примусово евакуювати всіх дітей, які там залишаються. Про це повідомив керівник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

- Не йдеться про вилучення дітей у батьків: хоча б один з них повинен обов'язково їхати з дитиною. Ми дали їм час, минуло майже два тижні – наступного тижня вже силоміць вивозитимемо. На жаль, будемо діяти в такий спосіб. Не хотілося б до цього доходити, але якщо безвідповідальні батьки наражають своїх дітей на смертельну небезпеку, то вже нема про що говорити - треба просто брати і вивозити, - сказав він.

За його словами, представники військової адміністрації, поліції та волонтери, які займаються евакуацією, намагалися дати людям шанс "самим до цього прийти", щодня вмовляючи кожну родину. Барабаш поскаржився, що багато батьків буквально приховують дітей від представників влади або змінюють місце проживання після того, як нібито погоджуються на евакуацію.

7 березня 2023 року Кабмін дозволив примусову евакуацію дітей із зон активних бойових дій. Однак раніше під її критерії підпадало лише місто Бахмут.

Новини по темі: Діти Евакуація Донбас