22 вересня
Завантажити ще

Американське видання WSJ спростувало звинувачення РФ у шпигунстві на адресу свого журналіста

Американське видання WSJ спростувало звинувачення РФ у шпигунстві на адресу свого журналіста
Фото: wsj.com

Редакція американського видання Wall Street Journal заявила, що категорично заперечує звинувачення у шпигунстві на адресу свого кореспондента Евана Гершковича, якого затримали у Росії. Про це йдеться на сайті видання.

- The Wall Street Journal глибоко стурбований безпекою пана Гершковича. Вимагаємо негайного звільнення нашого довіреного та відданого справі репортера. Ми солідарні з Еваном та його родиною, - зазначили у редакції.

Видання повідомляє, що Еван Гершкович готує репортажі про Росію у складі відділу редакції WSJ у Москві. Він акредитований для роботи журналістом Міністерством закордонних справ Росії.

При цьому прессекретар МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Гершкович нібито використав журналістську діяльність як прикриття. Вона також зазначила, що це не перший випадок, коли статусу "іноземного кореспондента" використовують нібито для прикриття "шпигунської" діяльності. А речник Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи затримання автора WSJ, сказав, що спецслужби за ним стежили. При цьому він висловив сподівання, що за цим не станеться закриття корпунктів російських ЗМІ в США.

Про затримання журналіста в Єкатеринбурзі ФСБ РФ повідомила 30 березня. Його звинуватили у шпигунстві нібито за завданням американської сторони. На думку російських спецслужб, Гершкович здійснював збір відомостей, що становлять державну таємницю, про діяльність одного з підприємств російського військово-промислового комплексу.

Новини по темі: Новини Росії ЗМІ фсб