Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На Рівненщині в’язні колонії виманювали гроші у родичів українських військовополонених

На Рівненщині в’язні колонії виманювали гроші у родичів українських військовополонених
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

На Рівненщині в’язні колонії виманювали гроші у родичів зниклих безвісти українських військових. Як повідомили в пресслужбі СБУ, незаконну діяльність організували троє ув’язнених місцевої виправної колонії, які відбували покарання за тяжкі злочини.

Зловмисники працювали через іІнтернет. Вони шукали людей, які намагалися встановити місцезнаходження своїх близьких, що вважаються зниклими під час бойових дій. Вони виступали під виглядом військовослужбовців та пропонували свою "допомогу" за гроші, щоб знайти зниклих воїнів або звільнити їх з полону.

"Послуги" коштували від 3 до майже 100 тисяч гривень і залежали від емоційного стану потерпілих та їхніх фінансових можливостей. Шахраї прохали гроші переказувати на банківські картки, які належали знайомій одного з ув'язнених. Після отримання коштів зловмисники припиняли спілкування з потерпілим і переставали виходити на зв'язок.

В’язні шукали жертв в тематичних спільнотах популярних соцмереж, приєднуючись до них з фейкових акаунтів. Там вони знаходили інформацію про військових, яких розшукували, і вступали в приватне листування з їхніми родичами. Під час розмов зловмисники застосовували методи маніпулювання та психологічного тиску на співрозмовників.

Затримані виманювали гроші у родичів зниклих безвісти воїнів. Фото: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine

Затримані виманювали гроші у родичів зниклих безвісти воїнів. Фото: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine

Правоохоронні органи здійснили обшуки в місцях перебування зловмисників та за адресою проживання знайомої одного з ув'язнених. В результаті було вилучено:

  • мобільні телефони і планшети;
  • майже 2 десятки сім-карток різних мобільних операторів, на які були зареєстровані фейкові акаунти та з яких зловмисники телефонували потерпілим;
  • 5 банківських карток, на які надходили гроші від потерпілих;
  • чорнові записи із доказами незаконної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Триває розслідування.