Завантажити ще

У МАГАТЕ заявили про загрозу відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередач

У МАГАТЕ заявили про загрозу відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередач
Фото: iaea.org

У Міжнародному агентстві атомної енергії отримали інформацію про можливість відключення Запорізької АЕС від останньої резервної лінії електропередачі. А це означає, що станція може знову перейти на живлення від генераторів. Про це йдеться у звіті МАГАТЕ.

Останню резервну лінію електропередач 330 кіловольтів (кВ) на Запорізькій АЕС пошкоджено з 1 березня. Вона залишається відключеною і перебуває на ремонті, що ще раз підкреслює крихкість ядерної безпеки та безпеки на найбільшій атомній електростанції Європи, - заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі,

При цьому він зазначив, що протягом трьох тижнів ЗАЕС отримувала електроенергію лише від однієї основної зовнішньої лінії електропередач 750 кВ. Станції потрібне зовнішнє електропостачання для виконання основних функцій ядерної безпеки. Без резервної лінії будь-яке пошкодження лінії 750 кВ призведе до повної втрати електростанції за межами майданчика, пояснив Гроссі.

Він розповів, що відновлення лінії було заплановано на 5, 10, а затим і на 13 березня, але цього так і не сталося. Остання дата повторного підключення запланована на 23 березня. За його словами, підключення до лінії 750 кВ може бути скасовано на невідомий період для проведення технічного обслуговування/ремонту на лінії. Поки що немає інформації про те, чи буде це зроблено і коли, зазначає Гроссі.

Гендиректор МАГАТЕ попередив, що ядерна безпека на ЗАЕС залишається у критичному стані. Він додав, що якщо це відключення від основної лінії електропередач та ремонтні роботи виконуватимуться, коли лінія 330 кВ є недоступною, це призведе до повної втрати електроенергії та зробить станцію залежною від дизель-генераторів – її останньої лінії захисту - вже всьоме.