Завантажити ще

Суд арештував майно голови служби безпеки Януковича на 50 мільйонів

Суд арештував майно голови служби безпеки Януковича на 50 мільйонів
Фото: т.ме/СБУкр

Суд наклав арешт на все майно керівника охорони президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

У відомстві уточнили, що таке рішення винесли в рамках кримінального провадження про фінансування дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади. Арешт накладено на майно начальника служби безпеки президента-втікача, який очолював цю службу протягом 2008-2012 років. Йдеться про В'ячеслава Заневського, уточнює "Українська правда".

Під арешт потрапили:

  • елітний готельний комплекс у Буковелі загальною площею понад 1,2 тис. м2;
  • квартири у центральному районі Києва загальною площею понад 200 м2;
  • два паркомісця у столиці;
  • 5 земельних ділянок загальною площею понад 1 га, що розташовані у столичному регіоні, а також у Ялті та Івано-Франківській області.

Загальна вартість арештованих активів становить майже 50 млн грн., уточнили у відомстві. Наразі перевіряється причетність їхнього власника до фінансування російських окупаційних угруповань у війні проти України, зазначають у СБУ.

- Крім того, під час обшуків у столичній квартирі фігуранта виявлено 13 одиниць зброї, у тому числі колекційної; понад 5,6 тис. патронів; мобільні телефони, комп'ютери, документи та чернові записи із доказами протиправної діяльності, - розповіли у відомстві.

Офіс Генпрокурора уточнює, що під час збройної агресії РФ поза офіційними пунктами пропуску Заневський залишив підконтрольну Україні територію. Перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Донецької області та Автономної республіки Крим, фінансував дії, вчинені з метою зміни кордонів території України, та здійснював дії, спрямовані на пособництво державі-агресору. Не пізніше грудня 2022-го він очолив охорону губернатора Ульяновської області РФ і був разом з ним 26.12.2022 у тимчасово окупованому Маріуполі.

Фото
Фото
20 Березня12:56