Завантажити ще

СБУ знешкодила в Україні підпільні осередки "компартії більшовиків"

СБУ знешкодила в Україні підпільні осередки

Служба безпеки у рамках спецоперації у Києві та ще шести регіонах нейтралізувала підпільні осередки так званої “комуністичної партії Радянського Союзу”. Про це повідомляють у пресслужбі відомства.

- Це підконтрольна ФСБ російська організація, яка бере активну участь у проведенні підривної діяльності проти України. Після повномасштабного вторгнення організатори об’єднання намагалися створити в Україні розгалужену мережу власних обкомів, - розповіли силовики.

За інформацією правоохоронців, "активісти" мали закликати до масової підтримки російських окупантів й облаштовувати "комендатуру" для збору розвідданих та підготовки ворожих диверсій. Вони агітували приєднуватися до своїх осередків місцевих жителів, у тому числі колишніх та діючих військових, які розпочинали службу за часів Радянського Союзу.

Встановлено, що прокремлівську організацію очолює керівник "центрального комітету більшовиків" Юрій Щипков, який знаходиться у Москві. Саме за його вказівкою було створено підпільні філії об'єднання у Києві, а також у Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій та Чернігівській областях. До їхнього функціонування ворог залучив понад 45 осіб, які використовували власні будинки для конспіративних зустрічей учасників ворожого підпілля та планування підривних заходів.

Як з'ясували спецслужби, вказівки на проведення злочинних дій отримували безпосередньо від голови московського "ЦК" через спеціально створений анонімний Telegram-канал. Однак завдяки втручанню СБУ жоден із ворожих планів щодо підривної діяльності не був втілений у життя.

Під час обшуків у фігурантів виявили російські паспорти, незареєстровану зброю та боєприпаси, мобільні телефони з доказами листування з російським "куратором" та прокремлівські агітаційні матеріали. Одному з організаторів об'єднання вже повідомили про підозру в поширенні матеріалів з публічними закликами до насильницького захоплення державної влади та публічних закликів до розв'язання військового конфлікту.

Фото
Фото
20 Березня11:28