Завантажити ще

У Африці більше 130 людей загинули у штормі «Фредді»

У Африці більше 130 людей загинули у штормі «Фредді»
Фото: ELDSON CHAGARA/REUTERS

У Мозамбіку й Малаві пройшов тропічний шторм "Фредді". Жертвами негоди стали більше 130 людей, пише агенція Reuters

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, «Фредді» є одним із найсильніших штормів, будь коли зафіксованих у південній півкулі. Він накрив центральну частину Мозамбіку, зриваючи дахи з будівель і спричинивши повені навколо порту Келімане. Також проливні дощі викликали зсуви в Малаві.

У деяких населених пунктах Мозамбіку зникло електропостачання та зв’язок. Через це про масштаби збитків і кількість жертв у країні точно не повідомляють. У Малаві під час негоди загинуло щонайменше 99 людей. Загальна кількість загиблих від шторму в Мозамбіку, Малаві та на Мадагаскарі відтоді, як "Фредді" уперше вийшов на сушу минулого місяця, наразі становить близько 136 осіб.

Весь масштаб пошкоджень та кількість жертв у Мозамбіку ще з'ясовується, оскільки в деяких частинах потерпілого району було відключено електропостачання та телефонний зв'язок.

Люди загинули внаслідок падіння дерев, зсувів та раптових повеней. Додаткову небезпеку становить те, що в Африці велика кількість будинків глинобитні з жерстяними дахами, тому дахи падають людям на голови.

В грудні 2022 року на США обрушилася снігова буря. Через неї понад 350 тисяч  будинків та підприємств знеструмлені. Щонайменше 22 людини загинули.

Новини по темі: шторм Африка