Завантажити ще

Мешканка розбомбленого будинку у Запоріжжі: замість квартири - дірка, наче серце вирвали

Мешканка розбомбленого будинку у Запоріжжі: замість квартири - дірка, наче серце вирвали
Фото: ДСНС

2 березня близько 01.33 ночі одразу дві російські ракети з інтервалом менше однієї хвилини потрапили в будинок на вулиці Незалежної України. Внаслідок влучення загинули 13 людей, серед загиблих – маленька дитина. Ще п'ятеро людей досі вважаються зниклими безвісти.

Ракетний удар був настільки потужний, що зніс буквально половину будинку, поховавши під своїми уламками людей, які мирно спали.

Весь третій під'їзд повністю знесло

Юлію врятувало лише те, що вона емігрувала до Німеччини. Фото: instagram.com/yuliia_bresen

Юлію врятувало лише те, що вона емігрувала до Німеччини. Фото: instagram.com/yuliia_bresen

Була у цьому будинку і квартира уродженки Запоріжжя Юлії Брес. Житло перетворилося на руїни, а її господарку, в чому вона впевнена, врятувала доля.

- Вціліти нам із донькою, по суті, вдалося лише завдяки моєму чоловікові – ангелу-охоронцю, який, можна сказати, змусив мене переїхати до Німеччини… оформляти всі документи, ходити на курси. Тому на момент вибуху, Слава Богу, ми там уже не жили, але могли й залишитися вдома, – каже Юлія Брес.

До переїзду до Німеччини Юлія була у декреті, а зараз вона домогосподарка.

Про те, що її будинок повністю знищено, а сусіди, кого вона знала, загинули, їй повідомили тієї ж ночі. Заспокійливе абсолютно не допомагало, заснути і наступної доби не виходило – настільки великий був шок.

– Весь мій третій під'їзд повністю знесло, від моєї квартири не лишилося навіть стін. Новини про сусідів я дізналася від інших мешканців будинку - практично ніхто не вижив. Та й як можна було врятуватися за таких руйнувань! Моя сусідка, бабуся Оля з 50-ї квартири, а також Ірина Ларіонова з четвертого поверху і навіть сусід зверху, який мене постійно заливав... Нікого з них немає в живих. Когось просто розірвало. Декілька людей потрапили до лікарні, мало хто вцілів, - каже жінка, ледве стримуючи сльози.

Юлія у розпачі… горе, біль та питання, відповіді на які не знає ніхто.

- Так хотілося кричати на весь світ – за що? Це питання зараз постійно в моїй голові. За що померли ці безневинні люди, які просто прийшли з роботи та спокійно заснули? За що померла родина із восьмимісячною дитиною? Хто за це все несе відповідальність? Ірина Ларіонова досі стоїть у Вайбері - «була 1 березня о 22.50». Вона більше ніколи не підніме слухавку, – каже наша співрозмовниця.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Yuliia_B (@yuliia_bresen)

На компенсацію можна сподіватися, лише отримавши акт

Юлія Брес у цьому будинку мала однокімнатну квартиру. Вона її дуже любила. Незадовго до того, що трапилося, зробила ремонт, оновила побутову техніку, привела квартиру в порядок.

– На місці квартири – дірка та порожнеча, наче вирвали моє серце, – журиться Юлія.

Наша співрозмовниця знаходиться за кордоном, оформленням документів на компенсацію займається її мати.

- Моя мати наступного дня пішла на місце подій, слідчий заповнила всі необхідні документи. Попросила надати свідоцтво про шлюб та внутрішній паспорт. Сказати, що мама була шокована побаченим, – це нічого не сказати, - продовжує наша співрозмовниця.

Що буде далі? Як отримати компенсацію? Це непросто зробити, навіть коли ти в Україні. А коли за кордоном, то ще важче.

- Була організована зустріч представників влади з мешканцями, які залишилися живими. Людей запустили до зали засідань, вислухали. Сказали, що лише отримавши акт, ви можете сподіватися на компенсацію та матеріальну допомогу. Акт досі не видали. Але в моєму випадку це затягнеться на тижні, бо моя мама не має довіреності, а всі реєстри в Запоріжжі закрили. І тепер, у найкращому разі, ми отримаємо наприкінці місяця ці документи, – каже Юлія Брес.

Допомогти Юлії Брес та її сім'ї можна тут.

Це стіна моєї квартири – підписала Юлія фотографію на сторінці в соцмережі. Фото: instagram.com/yuliia_bresen

Це стіна моєї квартири – підписала Юлія фотографію на сторінці в соцмережі. Фото: instagram.com/yuliia_bresen

Люди просять про допомогу

Інша мешканка цього будинку, якій пощастило вціліти, – фотограф Анна Прус.

- Ми спали в нашій кімнаті втрьох, чоловік, я та п'ятирічна донечка. Після першого прильоту ми прокинулися і побігли до коридора. В цей час стався другий вибух. Ми дивом уціліли. Але тепер за кімнатою дочки Дарини прірва. Усі стіни у тріщинах. А над нашою квартирою немає даху та двох поверхів. Квартира не придатна для проживання і перебувати в ній небезпечно, - пише на своїй сторінці в Instagram Анна Прус.

Постраждала внаслідок удару російськими ракетами по будинку на вулиці Незалежної України і родина Юлії Кобзар. Дівчина тепер збирає кошти на лікування своєму чоловікові.

- Мій чоловік Кобзар Олександр на той момент був удома. Мене та сина не було. Нині чоловік у лікарні у тяжкому стані. Лікарі роблять все, що можуть, він живий, і це справді диво. Я вдячна всім небайдужим людям, які вже допомагають нам і морально, і фінансово, я відчуваю вашу любов та підтримку, - пише дівчина на своїй сторінці в Instagram.