Завантажити ще

Єрмак відреагував на відео із розстрілом росіянами бійця після слів "Слава Україні"

Єрмак відреагував на відео із розстрілом росіянами бійця після слів
Фото: скріншот

В Офісі президента відреагували на відео розстрілу полоненого бійця. На кадрах російські солдати розстрілюють беззбройного військового після слів "Слава Україні". Голова ОП Андрій Єрмак назвав це воєнним злочином. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі.

– Воєнні злочини культивуються на Росії. І відбілюються їхньою пропагандою та міфами про „нацистів“. Вбивство людини, яка потрапила у полон, ще один приклад цього. А ще це приклад їхньої національної нікчемності та слабкості. За кожен такий воєнний злочин буде розплата. Ніхто не зможе сховатись від неї, — написав голова ОП.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець у свою чергу заявив, що відправив відео розстрілу українського військовополоненого міжнародним партнерам та колегам-омбудсменам із різних країн світу як підтвердження чергового воєнного злочину Росії. Він підкреслив, що скоєне росіянами є порушенням Женевських конвенцій, а також проявом ницості та підлості.

- Росії доведеться відповідати за кожен скоєний воєнний злочин. Коли в усьому світі слова „Слава Україні“ викликають повагу та гордість, росіяни за українське гасло розстрілюють… Дуже боляче дивитись на те, що роблять з нашими людьми окупанти. Мета України, як і всього демократичного світу — притягнення Російської Федерації до відповідальності, — написав Лубинець у Telegram.

Раніше у мережі з'явилося відео страти беззбройного українського військовополоненого. Людина за кадром на початку відео каже «Знімаю» та спрямовує камеру на українського бранця. Той вимовляє «Слава Україні», після чого росіяни одразу ж прицільним вогнем вистрілюють українському полоненому в голову — він падає, і окупанти ще кілька разів цілять по тілу загиблого.