Завантажити ще

Жителям зруйнованої у Запоріжжі 5-поверхівки запропонували переїхати до модульних будинків

Жителям зруйнованої у Запоріжжі 5-поверхівки запропонували переїхати до модульних будинків
Фото: t.me/kurtievofficial

У Запоріжжі 6 березня відбулася зустріч представників місцевої влади з мешканцями зруйнованої ракетою багатоповерхівки. Про це повідомив секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв.

- Разом з людьми відпрацювали значну кількість питань (зокрема щодо розселення мешканців, яким немає де жити, отримання актів обстеження пошкодженого майна, оформлення фінансової допомоги, оформлення статусу ВПО, оплати за послуги ЖКГ у непридатних для проживання квартирах, подальшої долі будинку та т.п.). На всі питання, що хвилюють людей, ми надали розгорнуті відповіді. Інформацію, яка потребує додаткового опрацювання, передали у роботу профільним службам та департаментам, - розповів він.

На зустрічі була також мешканка зруйнованого будинку Ганна Прус, яка напередодні звинуватила міську владу в бездіяльності. У сторіс вона розповіла подробиці зустрічі.

– Наразі наш будинок оглядає комісія, після чого ми отримаємо її висновки і нам буде виплачено допомогу у розмірі 6600 гривень. Також сказали, що ми можемо тимчасово заселитись у модульні будиночки. Іншу інформацію ми не отримаємо доти, доки не буде акта обстеження будинку. І кілька разів мене запитували, де я таке почула, що Куртєв не видає людям житла. А він казав це моїм сусідам, – розповіла вона.

Раніше Прус розповіла, що на місце трагедії приїхав Куртєв і сказав постраждалим самостійно шукати житло. Чиновник нібито аргументував це тим, що у місті багато переселенців, тож постраждалих нема куди розселяти. Пізніше жінка уточнила, що особисто з Куртєвим не спілкувалася, але про неможливість розселення він сказав сусідам. Сам Куртєв цю інформацію спростував і закликав жінку відвідати зустріч у міськраді, щоб з'ясувати ці питання.

5 березня фахівці ДСНС завершили пошуково-рятувальні на місці зруйнованої російською ракетою п'ятиповерхівки у Запоріжжі 2 березня. Усього за чотири дні з-під завалів вилучено тіла 13 людей. Ще п'ятеро вважаються зниклими безвісти.