29 травня
Завантажити ще

Російська донька "Ашан" постачала товари російським військовим: в Україні вимагають пояснень

Російська донька
Фото: theins.ru

Російська "дочка" французької мережі "Ашан" постачала товари російським військовим на окупованих українських територіях. Постачання солдатів відбувалося під виглядом гуманітарної допомоги цивільним. Про це свідчить розслідування The Insider, Le Monde та Bellingcat.

За інформацією авторів розслідування, посилки військовим формували як із товарів з "ашанівських" складів, так і з товарів, зібраних волонтерами на території магазинів "Ашан" у різних регіонах країни-агресора. При цьому вміст постачання мало схожий на "гуманітарну допомогу". Там містилися шкарпетки для чоловіків 40-го розміру взуття, цигарки, запальнички, бритви, при цьому немає товарів для дітей і жінок. А кількість товарів (наприклад, 1000 тюбиків зубної пасти, 500 запальничок) говорить про те, що одержувачів було багато, цього вистачило б на один-два батальйони.

- Далі цю "гумпомощь" оформлюють як закупівлю з боку десяти юросіб. Ці компанії пов'язані між собою: всі вони обслуговують петербурзький "Пасажиравтотранс", який, у свою чергу, належить до міського комітету з транспорту. Деякі з цих юросіб на запит журналістів не приховували, що товари надсилаються російським військовим. Крім того, "Ашан" задіяв у постачаннях для окупаційних військ не лише свої пітерські магазини. Про це свідчить те, що постачання узгоджувалося з московським офісом, і те, що в інших регіонах також було помічено збирання допомоги на території торгових центрів "Ашана". Так, наприклад, у Самарі, Рибінську та Володимирі на територіях магазинів "Ашан" розташовувалися пункти збору "гуманітарної допомоги для Донбасу", - розповіли розслідувачі.

Відомо також, що російський "Ашан" допомагав владі боротися із ухилистами від призову. Компанія збирала та передавала у військкомати дані про своїх співробітників і після оголошення мобілізації допомагала військкоматам виконувати норму: на робочому місці співробітникам вручали повістки та пропонували звільнитися.

На результати розслідування вже відреагували в Auchan Україна. Представники мережі заявили, що шоковані наслідками розслідування.

– Auchan Україна вимагає пояснень від французького офісу! Ми шоковані інформацією, яка була опублікована у журналістському розслідуванні, про допомогу армії країни-агресора, - розповіли в компанії.

Представники Auchan Україна запевнили, що вже звернулися до офісу у Франції. Там цю інформацію спростовують, але вони чекають на офіційну заяву, яка дозволить прояснити ситуацію.