7 червня
Завантажити ще

У Києві суд відправив під варту вихователів дитсадка, підозрюваних у знущаннях над дітьми

У Києві суд відправив під варту вихователів дитсадка, підозрюваних у знущаннях над дітьми
Фото: Fifalia Joy з сайту Pixabay

Київський суд обрав запобіжний захід двом вихователям приватного дитячого садка, яких підозрюють у знущаннях над вихованцями. Обох фігуранток взяли під варту. Про це повідомила прессекретар столичної міської прокуратури Надія Максимець у коментарі "РБК-Україна".

– Предметом досудового розслідування є протиправні дії конкретних працівників цієї установи щодо малолітніх дітей. Досудове розслідування продовжується, триває процес допиту батьків. Також у ході проведених обшуків було вилучено документацію з інформацією про інших вихованців садка з метою з'ясування, чи мали місце аналогічні факти, - повідомила Максимець.

За її словами, у матеріалах справи йдеться, що нібито вихователі дитячого садка протягом тривалого часу чинили протиправні дії щодо малолітніх вихованців закладу, які мали порушення фізичного розвитку. Свої дії вони виправдовували якоюсь "методикою АВА-терапії". За версією слідства, за невиконані завдання фігурантки закривали дітей у шафі, наступали ногами на руки, висміювали та ображали дитину в присутності інших, застосовували болючі прийоми.

– Згідно з висновком спеціаліста державної експертної установи, дії працівників цього закладу не відповідають методології, мають ознаки морального та фізичного насильства стосовно дітей і не можуть розглядатися як терапевтичні чи виховні, – повідомила Максимець.

Обом підозрюваним слідчі інкримінують злочини за ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу "Катування, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб". Санкція цієї статті передбачає до 10 років позбавлення волі.