22 вересня
Завантажити ще

Росіяни осушують Каховське водосховище: супутникові знімки це підтвердили

Росіяни осушують Каховське водосховище: супутникові знімки це підтвердили
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські агресори осушують Каховське водосховище і ставлять під загрозу Запорізьку атомну станцію. Про це повідомляє NPR із посиланням на відповідні супутникові знімки.

Окрім того, російські військові злочинці цими діями ставлять під загрозу питну воду, сільськогосподарське виробництво регіону. З початку листопада минулого року вода випливає із Каховського водосховища на півдні України через шлюзи критичної гідроелектростанції, яку захопили росіяни.

Супутникові дані показують, що рівень води у водосховищі впав до найнижчої позначки за три десятиліття. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Мар'яно Гроссі також висловив занепокоєння з приводу ситуації, оскільки невдовзі може представляти ядерну безпеку.

Запорізька обласна військова адміністрація припустила, що метою осушення водоймища може бути часткове затоплення території на південь від греблі, щоб не дати українським військам форсувати річку Дніпро. В Укргідроенерго вважають, що російські окупанти "відкрили шлюзи станції, побоюючись настання українських військових".