Завантажити ще

Кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії вже перевищила 11 тисяч

Кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії вже перевищила 11 тисяч
Фото: REUTERS

У Туреччині внаслідок землетрусу загинули 8574 особи. У Сирії офіційна кількість загиблих досягла 2662 людей. Про це повідомило турецьке Управління з надзвичайних ситуацій.

- За інформацією на 13.20, загинуло 8 574 громадян, поранено 49 133 особи, - заявили у відомстві. При цьому нині у районах, що постраждали від землетрусу, працюють близько 100 тисяч рятувальників, включаючи волонтерів та кілька тисяч фахівців з інших країн.

Гуманітарну допомогу й рятувальників до Туреччини відправили десятки країн світу, зокрема держави Євросоюзу, Росія, Україна, країни Центральної Азії. Крім того, 8 лютого президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган прибув у зону лиха, він, зокрема, відвідав населений пункт Пазарджик південно-східної провінції Кахраманмараш та оголосив у Туреччині семиденну загальнонаціональну жалобу.

Ердоган також заявив, що кожна із сімей, які постраждали від землетрусу, отримає 10 тисяч лір (близько 530 доларів). Крім того, уряд протягом року має намір надати мешканцям десяти провінцій, які постраждали від стихії, нові квартири.

Один із найсильніших землетрусів в історії Туреччини стався 6 лютого. Він зачепив також сусідню Сирію. Наслідки підземних поштовхів відчули і жителі Лівану, Кіпру та Іраку. Станом на 8 лютого сейсмологи зафіксували майже 650 повторних поштовхів, найсильніший з яких був магнітудою 7,6.