20 березня
Завантажити ще

Землетруси у Туреччині: з-під завалів за добу врятували трьох дітей

Землетруси у Туреччині: з-під завалів за добу врятували трьох дітей
Фото: Маленьку Кюмсаль витягли з-під завалів за 17 годин після обвалення будівлі. Скріншот відео atv Haber

На південному сході Туреччини продовжуються рятувальні роботи з розбору будівель, що обрушилися в результаті серії землетрусів. Незважаючи на те, що з часу початку потужних підземних поштовхів пройшло вже більше доби, надія знайти живими людей, які опинилися заблокованими під уламками,  не згасає.

17 годин під бетонною плитою

Підтвердженням цьому є випадки порятунку дітей, які в Туреччині визнали дивом – трьох малюків витягли живими через 17 та 26 годин після обвалення будівель.

Як повідомляє Haber-ATV, через 17 годин після обвалення будинку в Кахраманмараші (столиця області у південно-східній Туреччині, населення – близько 400 тисяч осіб. – Авт.) під час розбору завалів з-під уламків почувся тонкий дитячий голосок. Дитина відгукувалася на голоси рятувальників, які почули її і запитували, як її звуть. Голос лунав з-під розбитої бетонної плити, в якій утворився зазор з арматурою, що стирчала. Мала благала її витягнути, казала, що вона дуже втомилася і хоче пити. Врятовану дівчинку (її звати Кюмсаль) доправили до лікарні.

Більше доби провели під руїнами

Цей випадок вселив надію на те, що під завалами залишається багато живих людей – і їх вдасться врятувати вчасно, незважаючи на цокаючий годинник. Під завалами не так багато повітря, але люди продовжують вірити в диво – а дива, як показав випадок із п'ятирічною Кюмсаль, трапляються.

Доказом став ще один чудовий порятунок у Туреччині. Через 26 годин після землетрусу під уламками знайшли двох дітей. Це сталося в області Хатай на півдні Туреччини. Як повідомляє місцеве видання ahaber.com, діти живі.

Жертвами серії землетрусів у Туреччині та Сирії, які розпочалися 6 лютого, стали не менше п'яти тисяч людей. У Туреччині загинули, за мінімальними оцінками, 3381 особа, майже 21 тисяча постраждали. У Сирії жертвами стихії стали півтори тисячі людей.

Сильні підземні поштовхи призвели до руйнувань будівель та доріг. Подібний землетрус у Туреччині стався майже 100 років тому – у 1939 році. Тоді загинуло майже 33 тисячі людей, ще 100 тисяч постраждали.