Завантажити ще

У Туреччині та Сирії через два землетруси загинули майже 2500 людей (оновлено)

У Туреччині та Сирії через два землетруси загинули майже 2500 людей (оновлено)
Фото: REUTERS

На півдні Туреччини від двох землетрусів загинули щонайменше 1651 людей, 11 119 отримали поранення. Стихія зруйнувала 2834 будівлі, повідомило Міністерство зовнішніх справ Туреччини. Cирія підтвердила загибель 783 осіб.

Перший землетрус стався 6 лютого о 4:17 за місцевим часом Осередок знаходився у провінції Кахраманмараш, на кордоні із Сирією. Другий - близько 13:25 в 100 км на північ від попереднього землетрусу. За даними Європейського середземноморського сейсмологічного центру, два масштабні незалежні один від одного землетруси викликали близько 50 поштовхів різної сили на півдні Туреччини. У МЗС Туреччини запевнили, що загрози цунамі немає.

Сьогоднішній землетрус став найбільшою катастрофою з часів землетрусу в Ерзінджані 1939 року. Тоді загинуло близько 39 тисяч осіб. 

Найбільше від землетрусу постраждали дев'ять турецьких провінцій - Газіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Адана, Адіяман, Малатья, Османія, Хатай і Кіліс. 2818 будівель на їхній териториї зруйновані. Всі школи у цих 10 провінціях закриті на тиждень, пише агентство Anadolu.

Туреччина оголосила тривогу 4-го рівня, яка включає заклик до міжнародної допомоги. Міністерство внутрішніх справ Туреччини заявило, що найбільшу допомогу запропонували Нідерланди, Азербайджан та Великобританія. Голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що відбувається координація з турецькою стороною для відправки рятувальників.

Фото
Фото
06 Лютого12:55